literatura motywacyjna

Najlepsze książki motywacyjne ostatnich lat. Co zrobić, kiedy tracimy siłę do życia?

Któż z nas nie miał nigdy chwili, w której stracił zapał do robienia czegokolwiek? A co najważniejsze, opuściły go siły witalne w momencie wymyślenia naprawdę świetnego (według nas) pomysłu? Przeciąganie ukończenia projektów lub ich zaczynanie i nie kończenie, poddawanie się na starcie, słuchanie „dobrych rad”, niewłaściwie wartościowanie priorytetów. Brzmi całkiem znajomo, prawda?

Większość ludzi doznała w swoim życiu przynajmniej jednorazowy spadek lub całkowity zanik motywacji. Sposobów na radzenie sobie z tym problemem jest dosyć sporo. Moim zdecydowanym faworytem są książki motywacyjne.

Jak wykazują badania, nasz mózg przyswaja o 50% więcej informacji gdy czytamy, aniżeli jeśli jedynie słuchamy. Znajdując czas na relaks przy interesującej książce, nasz mózg skupia się wyłącznie na wykonywaniu tej, konkretnej czynności i chłonie otrzymywane informacje jak sucha gąbka.

Aktor i producent filmowy Will Smith powiedział, że

„kluczem do dobrego życia jest bieganie i czytanie.”

W tym stwierdzeniu jest coś niezwykłego i trzeba przyznać, że ma ono bardzo dużo sensu. Nieustanne edukowanie siebie w różnych kwestiach jest dla wielu ludzi przepisem na sukces. Dlatego, jeśli brakuje Ci odrobiny motywacji, wszystkie poradniki psychologiczne oraz literatura motywacyjna to kierunek, w którym warto zacząć podążać.

Literatura motywacyjna i poradniki – czy ja tego potrzebuję?

Zanim wymienię kilka najlepszych pozycji książkowych, odnoszących się do tematu motywacji, warto jest się zastanowić, kto powinien sięgać po takie tytuły. Literatura motywacyjna oraz poradniki psychologiczne są coraz częściej promowane, a co za tym idzie stają się modne. Nie znaczy to, że każdy z nas MUSI sięgać po takie książki.

Nie da się ukryć, że nie każdy ma tyle samozaparcia, odwagi, woli, siły, i chęci, aby natychmiastowo ruszyć do działania. I nie mówię tutaj jedynie o zakładaniu firmy oraz stawaniu się milionerami. Odnosi się to również to bardzo prozaicznych dla wielu ludzi sytuacji, nawet takich jak: codzienne nakładanie makijażu, wyjście z psem na spacer, wychodzenie na wieczorne spotkania towarzyskie czy poświęcanie czasu na swoje pasje. Często jest tak, że przez większą część swojego życia powielamy pewne zachowania, przyzwyczajając się do nich i uznając je za normę. Po pewnym czasie okazuje się, bardzo trudno jest się ich wyzbyć. Z pomocą mogą przyjść tutaj terapeuci, psychologowie, oglądanie filmów czy wywiadów z ciekawymi osobami i właśnie dobre książki motywacyjne

Wielu ludzi każdego dnia trapi pytanie- dlaczego nie możemy zmienić swojego życia z dnia na dzień? Okazuje się, że nasz mózg działa tak, że wzbrania się od negatywnych emocji, uczuć i strachu. A opuszczenie swojej strefy komfortu powoduje właśnie takie emocje. Odmiana życia to proces ciężki, długotrwały i pracochłonny. Dlatego, dla naszego zdrowia psychicznego zalecane jest czytanie mądrych oraz wartościowych książek, które pomogą nam w ułożeniu sobie wszystkiego w głowie.

literatura motywacyjna propozycje

Literatura motywacyjna – sposób na ciekawsze i łatwiejsze życie?

Wielu ludzi było w miejscu, w którym bali się dosłownie wszystkiego. Dotyczy to również mnie. Jednak, w końcu nadszedł dzień, w którym odkryłam literaturę motywacyjną.

Jeśli chociaż w 1% masz ochotę zrobić coś, czego boisz się od wielu lat, jednak jesteś przekonany/a, że przyniesie Ci to wiele radości i satysfakcji, dzięki tym propozycjom w przeciągu kilku tygodni zrobisz ten pierwszy krok. Wymienione tytuły odnoszą się do motywacji oraz różnych innych aspektów psychologicznych. Każda książka nieco różni się od siebie, ale zdecydowanie wszystkie mogą wnieść wiele pozytywów do życia.

literatura motywacyjna przykłady

Subiektywna lista 10 najbardziej wartościowych książek motywacyjnych

1. „Sekret” – Rhonda Byrne
2. „Sekret. Potęga Młodości” – Paul Harrington
3. „Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu”, „Jesteś cudem”, „Kochaj”, „Bóg zawsze znajdzie Ci pracę” – Regina Brett
4. „Współczesna bogini. Jak wiara w siebie może zmienić wszystko” – Roxana Bowgen
5. „Magnetyzm serca”- Ruediger Schach
6. „Pełnia życia” – Agnieszka Maciąg
7. „Pełna moc życia” oraz „Pełna moc możliwości”- Jacek Walkiewicz
8. „Moc pozytywnego myślenia” oraz „Uwierz i zwyciężaj – Norman V. Peale
9. „Potęga podświadomości” – Joseph Murphy
10. „Milion cudownych listów” – Jodi Ann Bickley