książki dla kobiet

Książki psychologiczne dla kobiet – to warto przeczytać!

Jak odnaleźć się we współczesnym świecie, w którym kobietom stawia się ogromne, nieraz sprzeczne wymagania? Mamy pilnować domowego ogniska i robić karierę. Być troskliwymi matkami, ognistymi kochankami i przedsiębiorczymi bizneswoman. Cnotliwymi i rozpustnymi. Szalonymi i odpowiedzialnymi. A to wszystko w męskim świecie, gdzie rządzi pieniądz, a panowie ciągle zajmują wyższe stanowiska. Jak nie zwariować, mieć dobry związek, jak odnaleźć siebie? Możesz poszukać rozwiązań w książkach psychologicznych Beaty Pawlikowskiej, Katarzyny Miller i oczywiście Sherry Argov.

Terapeuci i coachowie mają w ostatnich latach pełne ręce roboty. Coraz częściej korzystamy ze wsparcia specjalistów i udajemy się na terapię, by rozwiązać życiowe problemy, pogodzić się z przeszłością oraz odnaleźć własną drogą. Co najbardziej doskwiera paniom, które zgłaszają się do gabinetów? Samotność, problemy w związkach, oraz relacjach rodzinnych, niska samoocena, brak miłości własnej, poczucie pustki i zagubienia. Chęć sprostania oczekiwaniom innych ludzi za wszelką cenę, z pominięciem własnych potrzeb. Jak się okazuje, często same wręcz nie wiemy, czego chciałybyśmy dla siebie! Być może czas to zmienić. Panie poszukujące ulgi, pocieszenia i własnej drogi mogą odnaleźć iskierkę nadziei, sięgając po książki psychologiczne pisane przez kobiety dla kobiet.

Beata Pawlikowska – książki nie tylko o podróżach

Znana podróżniczka, miłośniczka kuchni wegetariańskiej i obrończyni praw zwierząt, Beata Pawlikowska, pisze książki dla kobiet i mężczyzn, jednak ich tematyka przemawia przede wszystkim do pań. Autorka barwnie opowiada o podróżach, ale w jej bogatym dorobku znajdują się również książki psychologiczne. Znajdziemy tu poradniki o o samorozwoju, walce z depresją i uzależnieniami, sile podświadomości, mocy pozytywnego myślenia, a także o zdrowym odżywianiu. Autorka w młodości miała problemy z używkami, bulimią i anoreksją i bulimią. Przyznaje też, że padła ofiarą gwałtu. Po latach poszukiwań i pracy nad sobą odnalazła pogodę ducha oraz wewnętrzną siłę. Teraz doradza innym, jak żyć w szczęśliwie, w zgodzie ze sobą.

Katarzyna Miller, terapeutka kobiecych dusz

Dojrzała, optymistyczna, pewna siebie i kochająca życie – tak w skrócie można opisać Katarzynę Miller, psycholog i autorkę książek dla kobiet. Jej twórczość porusza tematykę związków, miłości, kwestię różnic i porozumienia między płciami, a także samorozwoju, samoakceptacji i poszukiwania własnego ja. Jej książki w dowcipny, lekki i przystępny sposób opisują problemy współczesnych kobiet. Książki psychologiczne Katarzyny Miller stanowią owoc wielu rozmów przeprowadzonych z pacjentkami, a także osobistych doświadczeń i przemyśleń autorki.

Klasyka gatunku – zołzy w natarciu!

Absolutna klasyka, jeśli chodzi o książki dla kobiet. Powieść „Dlaczego mężczyźni kochają zołzy” wciąż wzbudza kontrowersje, mając zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Wśród głównych zarzutów wymienia się ogólnikowość i traktowanie związków damsko-męskich w kategoriach niekończącej się gry. Pozostałe negatywne opinie wynikają z braku zrozumienia treści ksiażki lub wręcz opierają się wyłącznie na samych wyobrażeniach niepopartych lekturą. W rzeczywistości książka amerykańskiej pisarki Sherry Argov to humorystyczny poradnik dla pań, o tym jak być sobą. Autorka twierdzi, że mężczyźni cenią kobiety pewne siebie, niezależne, znające własną wartość, asertywne i obdarzone pogodą ducha. Tytułowa zołza w rzeczywistości jest ciepłą i mądrą kobietą potrafiącą kochać siebie i innych.

Wśród współczesnych książek psychologicznych dla kobiet znaleźć można wiele lekkich i przyjemnych lektur na wolne popołudnie. Książka może być sposobem na relaks, rozrywką, a jednocześnie ważnym elementem samorozwoju. Warto zatem zapoznać się z twórczością wymienionych autorek, których książki dla kobiet od lat cieszą się niesłabnącą popularnością.