książka

3 książki na wakacje – thrillery psychologiczne

Szukasz ciekawej pozycji książkowej na wakacje? Jeśli lubisz mroczne klimaty i zagadki trudne do rozwiązania, a także chętnie zgłębiasz meandry ludzkiej osobowości, mamy dla ciebie 3 książki. Wyjątkowe thrillery psychologiczne, które na długo ostają w pamięci.

Thriller jest gatunkiem, który łączy cechy kryminału, horroru i czeto także literatury psychologicznej. Mroczne opowieści koncentrują się wokół zbrodni, intrygi czy tajemnic z przeszłości. Thrillery psychologiczne są chętnie wybierane przez osoby w rożnym wieku jako książki na długie jesienne wieczory, ale nie tylko. Jeśli szukasz dreszczyku emocji na wakacjach, mamy dla ciebie trzy książki, o których prędko nie zapomnisz.

Za zamkniętymi drzwiami

Książka B.A Paris ukazała się w 2016 roku i szybko stała się bestsellerem. Jest to historia kobiety, która została uwikłana w fatalny związek. W opowieści przewija się wątek poświecenia dla bliskich, a także tego, na jak jeden człowiek potrafi skrywać w sobie dwie osobowości. To, co wydaje się piękne na pierwszy rzut oka, może okazać się pułapką. Wpadła w nią bohaterka książki. Jak sobie poradziła i ile była gotowa poświęcić w obronie chorej siostry?

Pułapka

Powieść Melanie Raabe, ciekawa pozycja oda osób lubiących thrillery psychologiczne. Książka ma cechy noweli. Większość akcji toczy się jednym miejscu, w domu głównej bohaterki, z udziałem niewielu postaci. Główny wątek to morderstwo popełnione przed laty. Książka mówi o tęsknocie, poczuciu winy i poszukiwaniu prawdy. Na przykładzie głównej bohaterki obserwujemy, jak psychika płata figle w obliczu tragedii – aż do całkowitego zwątpienia we własną poczytalność. Co okaże się prawdą? Czy możliwe jest, by całkiem wyrzucić z pamięci traumatyczne wydarzenia i zastąpić je iluzją? Kto naprawdę winien jest tajemniczego zabójstwa?

Dziewczyna z pociągu

Absolutny bestseller ostatnich lat. Ekranizacja Dziewczyny z Pociągu przyciągnęła do kin rekordowe ilości widzów. Jest to typowy thriller psychologiczny opowiadający o tajemniczym morderstwie, namiętności, zazdrości i poczuciu krzywdy. Jak daleko jesteśmy w stanie posunąć się pod wpływem działania silnych emocji? Czy chęć zemsty może skłonić niewinną osobę do strasznych czynów i jaka jest granica między miłością a nienawiścią? W trudnych chwilach psychika płata figle i może okazać się, że nie wszystko jest takim, na jakie wygląda.

Trzy thrillery psychologiczne na wakacje to uniwersalne propozycje dla każdego. Książki czyta się szybko, a fabuła wciąga i sprawia, że nie sposób oderwać się od lektury. Jednocześnie jest to fikcja literacka, którą można określić mianem lekkiej – po przewróceniu ostatniej stronicy problemy bohaterów przestają istnieć i możesz powrócić do codzienności. Książki są pozbawione drastycznych scen, a przedstawione wydarzenia nie są oparte na faktach.